VMware

VMware, Inc. sanallaştırma yazılımları üreten bir şirkettir. 1998’de kurulmuş olan şirket Palo Alto, Kaliforniya merkezlidir. Hisselerinin çoğunluğu EMC Corporation’a aittir. Ocak 2016 yılında Dell Technologies şirketi tarafından alındı.

VMware, kuruluşların müşterilerine daha iyi deneyimler sunan ve çalışanlarını en iyisini yapmaları için destekleyen dijital işletmelere dönüşme yolculuğunu kolaylaştırır. Yazılımlarımız bilişim, bulut, dijital çalışma ortamı, ağ iletişimi ve güvenliği kapsar.

Sanallaştırmayı kullanarak IT kaynaklarınızın ve uygulamalarınızın verimliliğini ve erişilebilirliğini artırın. Eski “tek sunucu, tek uygulama” modelini unutun; her bir fiziksel makinede birden çok sanal makine çalıştırın. IT adminlerinizi saatlerce sunucu yönetimiyle uğraşmaktan kurtarın, onlara inovasyonlarla ilgilenmeleri için vakit kazandırın. Sanallaştırılmamış bir veri merkezine ait IT bütçesinin ortalama %70’lik kısmı yalnızca mevcut altyapının bakımı için harcanır, bu da inovasyon için bütçe ayrılamamasına sebep olur.

 • Windows, Linux gibi birçok işletim sistemini tek bir bilgisayarda çalıştırın.
 • Mac üzerine sanal PC ile Windows kurun, tüm Windows uygulamalarınızı Mac bilgisayarınızda çalıştırın.
 • Verimliliğinizi artırıp donanım ihtiyacınızı azaltırken admin başına düşen sunucu sayısını artırarak yatırım maliyetlerinizi düşürün.
 • Kurumsal uygulamalarınızın en yüksek erişilebilirlik ve performansla çalışmasını sağlayın.
 • Gelişmiş felaket kurtarma çözümleri sayesinde işinizin sürekliliğini artırın ve tüm veri merkezinizde yüksek erişilebilirlik sağlayın.

Neden Sanallaştırma?

IT altyapınızı sanallaştırarak hem IT masraflarınızı düşürebilir, hem de mevcut varlıklarınızın verimliliğini, kullanışlılığını ve esnekliğini artırabilirsiniz. Dünya çapında her büyüklükte firma, VMware sanallaştırmadan faydalanmaktadır. Fortune 100 listesinin tamamı dâhil olmak üzere binlerce kuruluş, VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. IT altyapınızın %100’ünü sanallaştırmanın kuruluşunuza sağlayacağı faydalara bir göz atın.

 • Mevcut kaynaklarınızı daha etkili kullanın: Yaygın altyapı kaynaklarını bir havuzda toplayın ve meşhur “tek uygulama tek sunucu” efsanesini sunucu güçlendirme sayesinde bir kenara atın.
 • Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucu başına düşen admin sayınızı geliştirerek veri merkezi masraflarınızı düşürün: Sunucu sayısı ve sunuculara bağlı IT donanımı ne kadar az olursa, taşınmazlarınızın miktarı ile güç ve soğutma gereksinimleride o kadar azalır. Yönetim araçlarınızı iyileştirerek sunucu başına düşen admin sayınızı, dolayısıyla personel ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
 • İşinizin sürekliliğini artırmak için donanımınızın ve uygulamalarınızın erişilebilirliğini yükseltin. Hizmetinizde en ufak bir kesinti olmadan sanal ortamları tümüyle yedekleyin ve taşıyın.
 • Bakım nedeniyle hizmet veremediğiniz günleri unutun, hesapta olmayan arızalardan anında kurtulun.
 • İşletme verimliliği kazanın: Dinamik kaynak yönetimi ve daha hızlı sunucu tedarik hazırlığının yanı sıra gelişmiş masaüstü ve uygulama dağıtımı sayesinde pazardaki değişimlere daha hızlı yanıt verin.
 • Masaüstü yönetimi ve güvenilirliğini artırın: Kullanıcıların yerel veya uzak bağlantıyla, ağ bağlantısının varlığı etkili olmaksızın, herhangi bir standart masaüstü, laptop veya tablet PC vasıtasıyla erişebileceği güvenli masaüstü ortamlarını dağıtın, yönetin ve denetleyin.